Hakkımızda

ADALI DEFNE


6 kuşaktır zeytinyağı imalatı ile uğraşan bir aileye mensup olmaktan gurur duyuyoruz. Köklerimiz bugün Yunanistan, ancak geçen yüzyıl başlarına kadar OSMANLI İMPARATORLUĞU’na bağlı olan Midilli adasına, zeytincilik ile uğraşan bir aileye dayanmaktadır. 1923 Türkiye Cumhuriyeti kuruluşu sonrası mübadele ile bugün yaklaşık 50km uzaklıkta Edremit körfezindeki topraklarımıza yerleştik.

Büyükbabamızın geldiği topraklar nedeniyle aldığı ADALI lakabı ile 7. nesil çocuklarımızın adları EFE ve DEFNE ile oluşturduğumuz isimleri firma ismi ve markalarımız olarak tescilledik.

Akdeniz binlerce yıldır Zeytin üretiminin beşiği olmuştur. Eski Yunan’dan Roma’lılara, Lidya’lılardan Osmanlı’lara kadar kandiller için ve yiyecek olarak tüketilen zeytinyağı, nice destan ve mitolojik hikayelere konu olmuş, tüm kutsal kitaplarda yeri olan, şifalı ve besleyici özellikleriyle kadim bir meyvedir.

Bulunduğumuz Burhaniye, Bahadınlı mevkii, Vatikan’a kandil yağı, sonrasında Osmanlı sarayına yiyecek için zeytinyağı yollamış, kalitesi ile meşhur bir bölgedir.

Uluslararası ödüllü AdalıEfe zeytinyağlarımızı, Edremit körfezini sarmalayan kadim Kaz dağları ve Madra dağında yetişen şifalı aromatik bitkilerle yoğurarak, cilde dost sabunlarımızı, şifalı terapötik yağlarımızı ve yenilebilecek kadar doğal ama bir o kadar da etkili ADALIDEFNE kozmetik ürünlerimizi sizler için geliştirdik.